LR Liberalų sąjūdžio Šilutės skyrius kreipimasis į Šilutės krašto bendruomenę ir žiniasklaidą

2018-01-10 / Šilutės skyrius
LR Liberalų sąjūdžio Šilutės skyrius kreipimasis į Šilutės krašto bendruomenę ir žiniasklaidą

Nuo VIII šaukimo savivaldybės tarybos veiklos pradžios Šilutės krašto liberalų atstovai veikia opozicijoje. Dėl tokios padėties kalta valdančioji savivaldybės tarybos dauguma. Ji neįsileido liberalų atstovų į Šilutės ligoninės ir Šilutės PSPC Stebėtojų tarybas ir į asociacijų „Lamatos žemė“ bei „Žuvėjų kraštas“, kurios skirsto europines lėšas vietos bendruomenių projektų įgyvendinimui, valdybas. Liberalai nepritarė ir valdančiųjų žūtbūtiniam siekiui Šilutės PSPC prijungti prie Šilutės ligoninės, nors tai prieštaravo veikiantiems įstatymams ir SAM pozicijai. Liberalai buvo ir yra prieš tokią neatsakingą politiką, todėl ir užėmė konstruktyvios opozicijos vietą.

Praėję 2017 metai parodė, kad padėtis Šilutės rajono savivaldybėje iš esmės nesikeičia: liberalai nesutinka su valdančios daugumos vykdoma “savųjų” rėmimo politika, kai savivaldybės įstaigų vadovais tampa žmonės, neturintys tam kvalifikacijos ir reikiamos vadybinės patirties. Liberalams kategoriškai nepriimtina pozicija, kai neteisėtai atleidžiamas Šilutės PSPC vadovas L. Indriuška, o tokio neteisėto veiksmo nuostolius turi padengti mokesčių mokėtojai. Liberalai nesutinka, kad Šilutės gyventojai, centralizuotai teikiamos šilumos vartotojai už pateiktą šilumą UAB „Šilutės šilumos tinklai“ turi permokėti 564 tūkst. eurų. Liberalai nesutinka, kai savivaldybės vadovai kaltę dėl to verčia Valstybinei kainų ir energetikos komisijai, o gyventojams gana miglotai pažada permoką gražinti per tris metus. Liberalai siūlė merui atleisti iš pareigų šios savivaldybės įmonės Stebėtojų tarybos pirmininką, Kontrolės komitetui pradėti šios įstaigos patikrą, bet jokio konkretaus atsakymo neišgirdo.

Liberalai atsiliepė į daugkartinį Šilutės miesto daugiabučių namų gyventojų nepasitenkinimą naująja daugiabučių namų teritorijų tvarkymo tvarka. Liberalų atstovai šiam sprendimui pritarė, bet jo įgyvendinimas, liberalų manymu, pažeidė gyventojų interesus ir galimai buvo naudingas įmonei „Šilutės būstas“. Bet savivaldybės meras neatsakė į liberalų iškeltus klausimus, o „Šilutės būstas“ pateiktas atsakymas į liberalų paklausimą gali būti vertinamas, kaip puikus atsirašinėjimo pavyzdys.

Praėję 2017 m. parodė, kad Šilutės rajono savivaldybės valdančioji dauguma tik žodžiais skelbė, kad jai rūpi vietos gyventojų interesai. Geriausiai tai iliustravo metų pabaigoje iškilęs valdančiųjų sumanymas tiesti gatvę per seniausią Šilutės miesto kvartalą – Laisvės alėją. Toks sumanymas  atliepė tik grupės vietos verslininkų interesus ir tik gyventojų pastangų dėka valdantieji buvo priversti atsisakyti šios abejotinos vertės sumanymo ir europines lėšas skirti tų gatvių sutvarkymui, kurioms tų lėšų iš tikrųjų reikėjo ir liberalai tam sprendimui pritarė.

Norisi tikėti, kad 2018 m. vietos politika Šilutėje įgaus brandesnį turinį ir atspindės krašto gyventojų interesus ir užtikrins strateginių tikslų įgyvendinimą. Liberalų frakcijos savivaldybės taryboje nariai dar kartą pabrėžia, kad yra pasiryžę konstruktyviai dirbti ir ragina Šilutės rajono savivaldybės merą įsiklausyti į liberalų pateikiamus siūlymus bei pastabas nes tik bendrai ir tik drauge galima pasiekti, kad Šilutės krašte gyventi būtų gera.

 LR Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus pirmininkas Algirdas Gečas

liberalus

Tapk rėmėju Tapk draugu Tapk nariu