Palapnokim, broliai ir sesės…

2015-07-30 / Panevėžio miesto skyrius
Palapnokim, broliai ir sesės…

Šiandien vykusiame miesto Tarybos posėdyje kaip niekada aiškiai miesto valdančioji dauguma, vedina visuomeninio judėjimo “Kartu”, nedviprasmiškai pasakė miesto bendruomenėms, kad joms nebus leista deleguoti tų žmonių, kuriuos jos nori matyti komisijose, darbo grupėse.

Jose dirbs tik tie, kurie lojalūs, o tiksliau paklusnūs judėjimui “Kartu”. Netgi Darbo partijos (kuri dalyvauja valdančiojoje daugumoje) atstovui Alfonsui Petrauskui buvo pagrūmota pirštu ir užvertos durys į Panevėžio miesto Vietos veiklos grupės valdybą.

Jau apie tai, kad opozicijos nariams būtų suteikta tokia malonė, nebėra nė ką kalbėti. Tiesiog opozicija, perpratusi “Kartu” vadovavimo stilių, siūlo kandidatus tik tam, kad suteiktų valdančiajai džiaugsmo. Nes negi gaila duoti saldainuką, – t.y. pasimėgavimą valdžia ir galia.

Juk tai pradedančiųjų politikų liga, kuria persergama. Tiesa, yra išimčių. Pirštais nebadysime, jie labai aiškiai matomi, ypač iš rašinių ir pasisakymų spaudoje. Bet nuo to tik linksmiau.

Nepakantumas opozicijai, jos nuomonei labai ryškus, tačiau tai, ką šiandien pademonstravo miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas – verta atkreipti ir miestiečių dėmesį.

O jis nebalsavo už sprendimą dėl Etikos ir procedūrų komisijos sudarymo. Išvadas kiekvienas pasidarykite patys. Savosios piršti nesinori, nes ji gali būti ir netiksli. O gal meras pats paaiškins miestiečiams, kodėl toks buvo jo pasirinkimas?

Paaiškėjo ir dar vienas svarbus valdančiosios daugumos bruožas – saviems galima viskas, arba beveik viskas. Administracijos direktoriaus pavaduotojai, gaunančiai už papildomus darbo krūvius nemenką priedą prie algos, leista papildomai padirbėti kaip projekto vadovei. Taigi aišku, kad darbo krūviai ne tokie, už kuriuos reikalingi priedai. Bet, kaip sakoma, šiltame gardelyje lovis ne toks mažas, galima ne tik pavalgyti, bet ir palapnoti. Tad tikėtis, kad “Kartu” pradės vykdyti priešrinkiminius pažadus ir išgyvendins politinę korupciją savivaldybės įmonėse – menki šansai.

Juolab kad pasklido kalbos, jog keturi buvę konservatoriai, vardan postų perbėgę į priešininkų stovyklą, pasiprašė priimami į “Kartu” komandą. Kad keturiukės, save įvardinusios nepartiniais konservatoriais, strategui Vidmantui Baltramiejūnui būtų stabilesnė AB “Aukštaitijos vandenys” kėdė.

Panevėžio miesto tarybos narė Zita Kukuraitienė

liberalus

Tapk rėmėju Tapk draugu Tapk nariu