Sostinės liberalai rinks kandidatus į savivaldą visuotiniu el. balsavimu

2018-12-06 / Vilniaus liberalai
Sostinės liberalai rinks kandidatus į savivaldą visuotiniu el. balsavimu

Antradienio vakarą susirinkę Sostinės skyriaus nariai pritarė skyriaus pirmininko Vytauto Tamošiūno pasiūlymui į balsavimą įtraukti kuo daugiau skyriaus narių ir pirmą kartą kandidatą į merus rinkti ir kandidatų į Vilniaus m. Tarybos narius sąrašą reitinguoti visuotiniu el. balsavimo būdu.

Sostinės skyriaus Taryboje šis klausimas susilaukė ypatingo dėmesio ir diskusijų. Tiesa, ten diskutuota dėl kiek kitokio balsavimo modelio – kandidatą į merus rinkti vietoje, o sąrašą reitinguoti visuotiniu el. balsavimo būdu. Tąsyk toks pasiūlymas atmestas.

“Jaučiau Tarybos narių palaikymą visuotiniam el. balsavimui, tačiau daugumai buvo nesuprantamas balsavimo dėl mero ir sąrašo reitingavimo išskyrimas. Kiek patobulinus pirminį pasiūlymą, manau, kad dabar laimėjome visi skyriaus nariai”, – džiaugsmo neslėpė Sostinės skyriaus pirmininkas Vytautas Tamošiūnas.

Visuotinis el. balsavimas vyks nuo gruodžio 5 d., 18 val iki gruodžio 9 d., 18 val., o rezultatai bus patvirtinti Sostinės skyriaus Taryboje gruodžio 10 d.

Gruodžio 5 d., nuo 18 val. iš elektroninio balsavimo sistemos iBalsas, užtikrinus balsavimo slaptumą, visi Sostinės skyriaus nariai gavo laišką su automatiškai sugeneruotais individualiais prisijungimo prie balsavimo sistemos duomenimis ir balsavimui aktualia informacija. Reitinguoti bus galima iškart paspaudus atsiųstą nuorodą. Reitinguojant į Tarybą reikės pasirinkti 15 (penkiolika) pretendentų iš abėcėlinio sąrašo bei pasirinkti 1 (vieną) kandidatą į Vilniaus miesto merus. Reitinguoti ir balsuoti galima tik vieną kartą.

“Tokie balsavimai partijoje tampa vis populiaresni. Tokiu pat būdu visos partijos mąstu neseniai buvo reitinguojami ir kandidatai į Europos Parlamentą. Džiugu, kad ir Sostinės skyrius technologiškai ir demokratiškai juda pirmyn įtraukdamas kuo daugiau skyriaus narių”, – teigė Sostinės skyriaus sekretorė Evelina Paulavičienė.

Kandidatais Vilniaus m. mero rinkimuose patvirtinti ir pretenduoja tapti Martynas Nagevičius ir Benediktas Krasniauskas, kurie visuotiniame susirinkime pristatė savo miesto viziją ir prioritetus. Į Vilniaus miesto Tarybą pretenduoja ir prisistatė 38 kandidatai. Po balsavimo išrinktas kandidatas į merus galės teikti štabo vadovo kandidatūrą ir taps sąrašo lyderiu, jei pats nenuspręs kitaip.

Kandidatų į merus prisistatymo ištraukos:

B. Krasniauskas

M. Nagevičius

Taip pat visuotinio susirinkimo metu išrinkti Sostinės skyriaus atstovai į partijos ir regiono koordinacinę Tarybas bei nuspręsta, kad kandidatų sąrašas į Vilniaus m. Tarybą nėra baigtinis ir gali būti pildomas toliau.

Kandidato anketa

“Kviečiame visus jungtis prie Liberalų sąjūdžio rinkimų štabo!”, – užtikrintai susirinkusiems kalbėjo rinkimų štabo vadovo pareigas einantis Donatas Baranauskas.

Registracijos anketa darbui rinkimuose

 

Prisijunkite prie mūsų facebook: Sostinės liberalų forumas

liberalus

Tapk rėmėju Tapk draugu Tapk nariu