Švęskime laisvę, nepamiršdami jos kainos!

2019-01-13 / Neringos skyrius
Švęskime laisvę, nepamiršdami jos kainos!

Jau dvidešimt aštuonerius metus sausio 13 mums lietuviams yra kitokia. Kiekvieną kart minint šią datą mūsų širdyse atgyja pasididžiavimo, pagarbos, liūdesio, tikėjimo ir patriotizmo jausmai. Šią dieną mirties kaina iškovota laisvė tapo ateities kartų gyvenimo gyvavimo pagrindu. Nedaug mūsų istorijoje tokių dienų, kai džiaugsmas sumišęs su netekties liūdesiu, todėl sausio 13- toji – ypatinga.

Ir nors kiekvienais metais pagerbiame tuos, kurie savo kūnu ir krauju iškovojo laisvę, švenčiame savo tautos triumfą prieš terorą ir prievartą, mūsų šiandieninėje visuomenėje laisvė yra tapusi savaime suprantamu dalyku pamirštant, kokia didele kaina ji buvo įgyta. Šiandien mes galime niekieno nevaržomi švęsti Kalėdas, streikuoti, kurti verslus, keliauti, rinktis savo karjeros kryptį, o prieš kiek daugiau nei 30 metų tai buvo tik svajonė.

O kaip elgtumėmės tos laisvės netekę? Kaimyninių šalių pavyzdžiai mums rodo, kad laisvė – labai laikinas ir trapus dalykas, bet svarbiausia jos sąlyga – vienybė ir pagarba savo šaliai, istorijai, vertybėms ir tradicijoms.

Ir iš tikrųjų, realūs pavyzdžiai rodo, kokia didelė yra laisvės kaina. Nereikia net toli keliauti norint pamatyti, kaip laisvė atimama XXI amžiaus demokratinėse valstybėse. Ukrainos ir Rusijos konfliktas lietuviams turėtų priminti, kaip sunkiai buvo iškovota mūsų nepriklausomybė ir kokia ji yra brangi.

Tiesa, pasikėsinimų į laisvę galima matyti ir šalies viduje. Kibernetinės atakos, žodžio laisvės ribojimai šiandieninėje Lietuvoje yra realiai egzistuojanti problema. Žurnalistams užkirstas kelias nemokamai gauti Registrų centro duomenų informaciją, nuolat priimamos pataisos, vis labiau ribojančios žodžio laisvę viešojoje erdvėje ir taip užčiaupiančios kritikuojančiuosius žlugdo laisvę. Sausio 13-tają ypač svarbu prisiminti, už ką kovojo mūsų tautiečiai, ir tai apginti.

Taip pat turime paklausti ir savęs, ką mums reiškia laisvė. Kas būtume be jos? Laisvės gynėjų dėka turime galimybę gyventi nepriklausomoje šalyje, galime reikšti savo mintis ir tobulėti. Šiandien, kai Lietuvos trispalvė plevėsuoja aprišta juodu kaspinu, aš įžvelgiu prasmę kiekvienoje spalvoje. Tai mūsų tautos džiaugsmo ir kančios istorijų spalvos. Tai mūsų laisvės ir ištikimybės priesaika sau ir savo šaliai. Švęskime laisvę, nepamiršdami jos kainos!

liberalus

Tapk rėmėju Tapk draugu Tapk nariu