Antanas Guoga padės Vilniui pritraukti investuotojus

2016-03-03 / Vilniaus liberalai
Antanas Guoga padės Vilniui pritraukti investuotojus

Europos Parlamento narys Antanas Guoga tampa Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus visuomeniniu patarėju investicijų pritraukimo klausimais.

„Vilnius turi telkti visus, kad taptume dar geresni, kad dar daugiau žmonių mus atrastų, kad pritrauktume dar daugiau investicijų geresnėms darbo vietoms ir geresnei Vilniaus ateičiai kurti. Antanas – tarsi savotiškas ambasadorius, atstovaujant Vilnių investuotojams. Jis jau padeda man pakviesdamas kai kurias kompanijas į Vilnių”, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

A. Guoga gerai išmano investicijų pritraukimo mechanizmus, jis pats yra sėkmingas investuotojas, turintis patirties pasaulio rinkose. Lietuvos politikas dirba EP Vidaus rinkos ir vartotojų teisių komitete ir kuruoja skaitmeninės darbotvarkės klausimus. Dėl to europarlamentaras nuolat bendrauja su visoje Europoje veikiančiomis kompanijomis, ieškančiomis naujų rinkų ir plėtros galimybių. „Google“, „Amazon“, „Microsoft“, „Walt Disney“, „Uber“ ir daug kitų kompanijų turi savo atstovus Briuselyje ir nuolat organizuoja įvairias iniciatyvas, dalyvauja skaitmeninės darbotvarkės teisėkūroje Europos Parlamente. Aš turiu puikią progą kasdieniame savo darbe pristatyti Vilnių, kaip patrauklų miestą investicijoms. Tai sėkmingai dariau iki šiol. Lietuvą ir Vilnių atstovausiu ir toliau, nes esu įsitikinęs, kad Vilnius potencialiems investuotojams gali pasiūlyti labai daug. O kuo daugiau investicijų, tuo daugiau geriau čia gyventi vilniečiams“, – sako A. Guoga.

Praėjusį rudenį EP narys A. Guoga Vilniuje surengė didžiausią Baltijos regione informacinių technologijų ir verslumo renginį #SWITCH!, kuriame dalyvavo virš 6000 dalyvių. Tarp jų – didžiausių pasaulio skaitmeninių verslų kompanijų atstovai. Viena jų – „Uber“, A. Guogos kvietimu atvykusi į #SWITCH!. Praėjus mėnesiui ši kompanija pradėjo veiklą Vilniuje. „Tai sėkmės istorija, parodanti, kad čia, Vilniuje, esame atviri verslui, galime greitai ir efektyviai įgyvendinti net ir labai ambicingus sumanymus. Tikiu, kartu su meru R. Šimašiumi būsime energinga komanda, prikviesianti čia investuoti ambicingas ir vilniečiams įdomias kompanijas“, – teigia A. Guoga.
Be Antano Guogos, tarp R. Šimašiaus visuomeninių patarėjų taip pat yra Jacek Jan Komar (lenkų tautinės bendrijos klausimai), Paulius Martinkus (savivaldybės įmonių ir įstaigų valdysena), Rimantas Micka (vietos bendruomenių klausimai), Jurga Tapinienė (ryšiai su visuomene, strateginė komunikacija), Daniel Liupshitz (žydų tautinės bendrijos klausimai). Visuomeniniai patarėjai atlygio už savo darbą negauna.

liberalus

Tapk rėmėju Tapk draugu Tapk nariu