Vincas Jurgutis. Viščiukus skaičiuojam rudenį

2018-08-31 / Vilniaus liberalai
Vincas Jurgutis. Viščiukus skaičiuojam rudenį

Po kiek ilgiau nei mėnesio pertraukos į darbus vėl grįžo Vilniaus miesto taryba. Šis ruduo nusimato ne tik darbingas, bet ir vaisingas – ne tik imamės naujų iššūkių, bet ir skaičiuojame ilgo darbo rezultatus. Paminėsiu keletą svarbiausių naujienų, kas vyksta mieste:

  1. Link finišo tiesiosios juda kol kas sėkmingos derybos dėl Daugiafunkcinio komplekso su nacionaliniu stadionu ant Šeškinės kalno statybos. Jei nebus netikėtumų, jau spalį taryba galės svarstyti sutartį, o dar žiemą prasidėtų parengiamieji darbai – dabartinių griuvėsių griovimas, kitais metais – ir statybos.
  2. Parengtas atnaujintas miesto bendrasis planas – Vilniaus vizija. Planas numato didesnę apsaugą miesto želdiniams, kai kuriose teritorijose mažinamas buvęs akivaizdžiai per didelis užstatymo intensyvumas, siekiant išvengti naujų perkūnkiemių. Dar svarbiau, kad bus žymiai daugiau aiškumo ir konkretumo – mažiau landų biurokratiniams vilkinimams ar neskaidriems dalykams. Dokumentas keliauja derinimui į valstybines institucijas, po to prasidės priėmimo miesto taryboje procedūra.
  3. Vilniuje darosi vis patogiau judėti ne tik automobiliu. Jau labai greitai pirmą kartą miesto istorijoje bus paskelbtas pirkimas 5 elektriniams ir 70 hibridinių autobusų. Laukia ir paprastesnės gėrybės – gamtinėmis dujomis varomi nauji autobusai, o kitais metais – dar vienas didelis troleibusų atnaujinimas į modernius, su autonimine rida.
  4. Pastatytas visiškai naujas baseinas Fabijoniškėse jau laukia atidarymo. Jis ne tik padidins pasirinkimo galimybes suaugusiems, bet ir leis platesniu mastu įgyvendinti antrokų mokymo plaukti programą.
  5. Nuo rugsėjo vidurio startuoja dar viena naujiena – visos dienos mokykla pradinukams. Savivaldybė užtikrins, kad visi pradinukai galės ir po pamokų saugiai leisti laiką mokykloje. O tėvams nebereikės rinktis tarp darbo puse etato ir vaiko palikimo be priežiūros.

 

Dirbam dirbam, nesustojam!

 

Vincas Jurgutis yra Vilniaus miesto tarybos liberalų frakcijos seniūnas, Ekonomikos ir finansų komiteto narys. 

liberalus

Tapk rėmėju Tapk draugu Tapk nariu